Stowarzyszenie MKS Suples

Celem działania Stowarzyszenia jest organizacja i popularyzacja sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży do lat 18, promocja i ochrona zdrowia obywateli, pomoc społeczna oraz integracja i reintegracja społeczno-zawodowa i edukacja osób dorosłych, a w szczególności:

1. Przeciwdziałanie bezrobociu i aktywizacja zawodowa.
  2. Prowadzenie Ośrodków wsparcia np. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES).
  3. Realizacja lub współrealizacja przedsięwzięć i projektów zmierzających do poprawy życia obywateli oraz podnoszenia ich świadomości społecznej w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego w kraju.
  4. Ochrona środowiska i wykorzystanie białej energii.
  5. Wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej.
  6. Wspieranie przedsiębiorczości, edukacji biznesowej i inicjatyw gospodarczych członków stowarzyszenia.
  7. Działania na rzecz zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw.
  8. Udzielanie pożyczek na rozwój przedsiębiorczości – w tym przedsiębiorczości społecznej, dla członków stowarzyszenia rozpoczynających działalność gospodarczą lub prowadzących ją nie dłużej niż 10 lat z możliwością ich umarzania w całości lub częściowo.
  9. Planowanie i realizowanie szkolenia nakierowanego na zdobywanie umiejętności uprawiania zawodniczo sportu w MKS Suples.
  1. Branie udziału w zawodach sportowych organizowanych przez kluby sportowe, związki sportowe i samorządy terytorialne.
  2. Organizowanie i wspieranie imprez kulturalnych, rekreacyjnych i integracyjnych.
  3. Kształtowanie pozytywnych cech osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych i organizacjach MKS Suples.
  4. Edukacja społeczna w zakresie ekonomii społecznej i działalności organizacji pozarządowych.
  5. Świadczenie usług mających na celu wspieranie działań podmiotów ekonomii społecznej i organizacji pozarządowych, w tym prowadzenie szkoleń i doradztwa dla tych podmiotów i JST oraz animacja społeczności lokalnej.
  6. Aplikowanie i realizacja projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej.
  7. Reintegracja społeczna i zawodowa osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  8. Prowadzenie szkoleń i doradztwa dla środowisk lokalnych w tym dla NGO, JST i środowisk biznesowych w zakresie:
  • prowadzenia negocjacji,
  • autoprezentacji,
  • asertywności,
  • poszukiwania pracy,
  • zarządzania organizacją,
  • zarządzania czasem,
  • prowadzenia działalności gospodarczej,
  • księgowości,
  • promocji i reklamy,
  • marketingu,
  • informatyki f obsługi komputera,